BASINDA BİZ

Fide Konserve Doğallığı ve Lezzeti Mutfaklara Taşıyor
Pandemi ve obeziteyle mücadeleye “Ton’la” destek

Fide Konserve CEO’su Cemal Konakçı; tarımsal ürünlerde sebzenin fideden koparıldığı andaki tazelik ve lezzetiyle, hayvansal gıdanın ise en yüksek besin değeriyle en sağlıklı şekilde konserveye dönüştürülmesinin son derece önemli olduğuna dikkat çekiyor. Konakçı, “Sadece doymak için değil sağlıklı besinleri ve doğal lezzeti, en yüksek besin değeriyle sofralara getirmek için üretim yapıyoruz. Fide Konserve olarak, yarım asra yaklaşan deneyimimizle, farklı yaşam kültürlerine sahip toplumların damağındaki ortak lezzeti, tazelik ve lezzetin yanı sıra besin değeri korunmuş ürünlerin oluşturduğunu biliyoruz. %100 doğal ürünlerimizle sadece ülkemizde değil uluslararası alanda da talep gören marka olmaktan büyük gurur duyuyoruz.

Kaynak: www.ensonhaber.com

Dünyayı etkisi altına alan pandemiyle mücadelede önlemlerin eksiksiz uygulanması kadar vücut direncinin yüksek tutulması da büyük önem taşıyor. Bilim insanları, direnci artıran önemli desteklerin başında yer alan omega3’ün, kilo verilmesi konusunda da ciddi bir destek olduğuna dikkat çekiyor. Fide Konserve CEO’su Cemal Konakçı, “Omega3 eksikliği, kalp sağlığından kemik ve eklem hastalıklarına kadar onlarca sağlık sorununa neden oluyor. Diğer taraftan, en fazla ton balığında bulunan omega3’ün belirli miktarda tüketimi, pek çok rahatsızlığı engellemenin yanı sıra vücutta insülin dengesini de kurarak, aşırı kiloyla mücadeleye katkı sağlıyor.” dedi. 

Kaynak: www.yenisafak.com

YILDIZLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
ANFAŞ GIDA FUARI

Yaş meyve sebze ve mamul ihracatının yıldızları başarılarını ödülle taçlandırdı. UİB bünyesinde faaliyetlerini yürüten UYMSİB ve UMSMİB 2021 yılının başarılı ihracatçılarını ödüllendirdi. 2021 yılını yüzde 9 oranında artışla 159,5 milyon dolarlık ihracatla kapatan UYMSİB dört kategoride 110 firmaya ödül verdi. Geçen yılı yüzde 23,2 artışla 233,3 milyon dolar ihracatla tamamlayan UMSMİB ise yine dört kategoride 55 firmayı ödüllendirdi. 2022 yılında ise Fide, UMSMİB Gümüş İhracat Ödülünün sahiplerinden oldu.

Kaynak: uib.org.tr

Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş (ANFAŞ) tarafından düzenlenen 29’uncu Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı (ANFAŞ Food Product) ile 33. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı (ANFAŞ Hotel Epuipment) 17 Ocak’ta kapılarını ziyaretçilere açacak. 20 Ocak’a kadar devam edecek fuarda 30 binin üzerinde katılımcı bekleniyor. Biz de Fide Konserve olarak 17 – 20 Ocak tarihleri arasında Anfaş Gıda Fuarında sizlerleyiz.

Kaynak: www.akdeniztelgraf.com