HAKKIMIZDA

Hakkımızda

1934 yılında Çanakkale’de başlayan konserve üretim yolculuğumuz, Susurluk’ta bulunan ve 100.000 metrekareye yayılan modern tesislerimizde devam etmektedir. Fide, Türkiye’nin verimli topraklarında yetişen taze sebze ve meyveleri geleneksel ve doğal hali ile konserveleştirmekte ve yurtiçi / yurtdışı pazarlar için her yıl yaklaşık 100.000 ton ürün işlemektedir. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Fide; Ton balığı, domates salçası, közlenmiş ürünler, hazır yemekler ve mandalina konservesinden oluşan geniş ürün gamıyla 47 ülkeye ihracat yapmaktadır. Tesco, Safeway, Asda, Sainsbury’s, Kaufland gibi büyük zincir marketler için özel üretim yapan Fide; IFS, BRC, ISO ve HACCP belgelerine sahiptir.

DERİNDEN GELEN LEZZET

Ton balığı, genellikle ılıman ve tropikal okyanuslarda yaşayan, büyük ve hızlı bir balık türüdür. Genellikle sürüler halinde dolaşırlar ve sıcak suları özellikle tercih ederler. Karakteristik renkleri genellikle mavi, gri veya siyahtır. Yan tarafları ise gümüşi bir beyazlıkta olabilir.

Ton balığı, besleyici değeri yüksek olan eti nedeniyle popülerdir. Ton balığı eti, omega-3 yağ asitleri, yüksek kaliteli protein, B12 vitamini ve çeşitli mineraller içerir. Omega-3 yağ asitleri, kalp sağlığını destekleyen önemli bileşenlerdir, bu da ton balığını sağlıklı bir diyetin vazgeçilmez parçası yapar.

ÜRÜN GRUPLARIMIZ