Paça+İlikli Kemik Suyu & İlikli Kemik Suyu & Tavuk Suyu

PAÇA+İLİKLİ KEMİK SUYU & İLİKLİ KEMİK SUYU & TAVUK SUYU

Türkiye’de bir ilk ve 0 Doğal olan ürün, “Sağlığın Pratik Formülü”;  Kısık ateşte 24 saat pişirildi, taze sebze ve baharatlarla lezzetlendirilmiştir.

Hiçbir katkı maddesi eklemeden, tüm doğallığı ve iyiliğiyle sizlere sunuluyor.’’

 

 İlik Suyu Nedir?

Saray mutfağından günümüz modern şeflerinin mutfaklarına uzanan, tüm dünyada şifa ve lezzet kaynağı olarak tanımlanan ilikli kemik suyu dünyada ” broth, stock, brühe, brodo, altın sıvı, superfood” gibi çoğaltabileceğimiz birçok isimle anılan çok değerli bir besin kaynağıdır. Değişik sebze ve baharatlarla tatlandırılarak içilebilen ya da yemeklere eklenerek tüketilebilen, çeşitli sosların yapımında kullanılan doğal bir şifa ve lezzet kaynağıdır.

Kemik suyu eskiden her evde kaynayan, çorbaya, pilava, kebaplara, her türlü sebze ve et yemeklerine eklenen bir şifa ve lezzet kaynağıyken son zamanlarda modern ve hızlı hayatın döngüsü içerisinde, hazır gıdaların da hayatımıza girmesiyle evlerde yapımı azalan lezzetlerden biri olmuştur.

FİDE İlikli Kemik Suyu

Kaynatmadan, kısık ateşte uzun süre pişirilerek hazırlanan ilikli kemiğin suyuna işte bu yaşamsal değere sahip yapı taşlarını oluşturan aminoasitler karışarak, bizler için hayati değere sahip, altın değerinde bir içecek meydana getiriyor.

Kemik iliği ve kemikte bulunan vücudumuz için çok değerli olan protein, jelatin, kolajen, glutamin, glisin, glukozamin, kalsiyum ve bunun gibi birçok değerli besin ögelerinin doğal yapılarının bozulmadan suya geçebilmesi için; kaynama sıcaklığının altında ve sabit ısıda uzun süre pişirilmesi çok önemlidir. Ancak bu şekilde ilik ve kemiği oluşturan maddeler çözünebilmekte ve bu değerli kaynaktan maksimum derecede fayda alınabilmektedir.

Şimdi Alışveriş Yap